Dnevni arhiv: 30. marca, 2018

Evropska vas na OŠ Frana Roša – Španija

Leto je naokoli in zopet je prišel čas, ko na naši šoli ustvarjamo in se učimo v sklopu projekta Evropska vas.  Vsako leto spoznamo kaj novega in zelo zanimivega o različnih evropskih državah. Letos bomo skupaj z vami odkrivali čudovite čare prelepe Španije.

Vabimo Vas k ogledu kratke predstavitve o Španiji.

Skozi celoten marec, april ter v maju  so/bodo učenci ustvarjali in spoznavali Španijo.

V sklopu projekta Erasmus+ so učenci iz Španije  obiskali naše prvošolce. Naučili so se narisati bika in ga tudi izdelali iz odpadnega cd-ja. Bilo je zelo zanimivo. Oglejte si nekaj utrinkov v spodnji galeriji!

Evropska vas na III. OŠ Celje – Danska

»Kadar ti sreča ponuja prst, ji daj roko.« – Danski pregovor
Država, ki jo v letošnjem šolskem letu preučujemo pri projektu Evropska vas, je marsikaj:

– domovina Vikingov, velikih bojevnikov, ki so tod plenili v obdobju med 8. in 12. stoletjem,
– najstarejša še vedno obstoječa monarhija na svetu,
– uspešna sodobna država in ena vidnejših članic Evropske unije,
– ena najbolj čistih, zelenih dežel v Evropi,
– dežela ljubke Male morske deklice,
– domovina lego kock in še in še.

Vse to in še več smo v torek, 6. marca, učenci III. osnovne šole spoznavali na tehniškem dnevu, ki ga vsako letu namenimo Evropski vasi. Na šoli so se odvijale delavnice, na katerih smo se spoznavali z dansko naravno in kulturno-zgodovinsko krajino. S pomočjo filmov in predstavitev smo se prepričali o pestrosti te dežele in se preizkusili v izdelavi številnih »danskih« izdelkov. Nastajale so danske zastavice, lego kocke na tisoč in en način, vikinški ščiti, tipične danske krone, Andersenovi junaki, križanke v elektronski obliki in še marsikaj zanimivega, značilnega za najmanjšo nordijsko deželo na Skandinavskem polotoku.

Dogajanje je s fotografijo in prispevki po šolskem radiu dokumentirala ekipa mladih novinarjev, ki je med drugim brskala za zanimivostmi o slavnih Dancih in glavnem mestu Kopenhagnu. Med učenci je izvedla tudi anketo o poznavanju Danske. Znanje, ki smo ga pridobili na tehniškem dnevu, bomo maja skupaj z nastalimi izdelki delili z obiskovalci prireditve Evropska vas v celjskem mestnem jedru.

Tehniški dan je minil v duhu danskega »hygge«, umetnosti življenja, ki temelji na pomirjenosti s samim sabo in svetom okoli nas. Naj bo takšen tudi preostanek šolskega leta!