Dnevni arhiv: 18. decembra, 2017

Projekt Evropske vasi v MO Celje

Evropska vas

Nekoč vseslovenski projekt Evropska vas je bil po številu sodelujočih VIZ organizacij največji projekt v Sloveniji, saj je potekal v devetih regijah, v vsaki regiji pa je v njem sodelovalo več kot 20 osnovnih šol.

Projekt v sodelovanju s slovenskimi šolami je sprva vodila Šola za ravnatelje, organizirala pa ga je Evropska hiša Maribor. Na Celjskem so projekt vodile II. OŠ Celje, IV. OŠ Celje, OŠ Frana Roša in III. OŠ Celje, ki je koordinacijo projekta v MO Celje prevzela v šolskem letu 2017/18.

Cilj in namen projekta je spodbuditi medkulturno razumevanje, toleranco, solidarnost, spoznavanje drugih narodov in držav v Evropski uniji ter hkrati povečati zavedanje lastne kulturne identitete. Projekt, ki se je do danes s podporo MO Celje obdržal le še v tem delu Slovenije, je namenjen vrtčevskim otrokom, osnovnošolcem in srednješolcem, kar ga naredi še toliko bolj posebnega, pestrega in zanimivega.

Učenci in učitelji iz različnih sodelujočih šol na inovativen način spoznavajo države Evropske unije, njihove značilnosti in jih ob obeležitvi dneva Evrope (9. maj) predstavijo na osrednji kulturni prireditvi na Krekovem trgu v Celju.

Spletno stran urejajo mentorica Helena Brezovnik z učenci, mentor Tadej Gregorc in koordinator projekta Aleksander Verhovšek. Za vsa vprašanja in pobude smo vam na voljo na elektronskem naslovu evropska.vas@3os-celje.si.

Vabimo vas, da nas med letom obiskujete na naši novo nastali spletni strani, se projektu – če se slučajno še niste – pridružite in tudi sami s svojimi prispevki obogatite tako spletno stran kot tudi razstavna mesta vaših šol, ki bodo krasila mestno jedro.